Družstvo MANDAVA

PRVNÍ SVÉPOMOCNÉ DRUŽSTVO VE VARNSDORFU

Dnes je neděle 20. října 2019


PARTNEŘI družstva Mandava

 

MAS Šluknovsko

MÍSTNÍ AKČNÍ SKUPINA ŠLUKNOVSKO významně podpořila založení svépomocného družstva Mandava, poskytuje zázemí pro jeho akce a členské schůze a pomáhá nám při realizaci projektů.

 

Družstvo Konzum

OBCHODNÍ DRUŽSTVO KONZUM z Ústí nad Orlicí nás metodicky podporuje v prvních praktických krocích. Ředitel Konzumu Ing. Miloslav Hlavsa byl účasten ustavující členské schůze družstva Mandava a je pro nás bohatým zdrojem družstevní inspirace.

 

JSME TU DOMA je velmi zajímavý projekt družstva Konzum z Ústí nad Orlicí. Je zaměřen na podporu regionálních producentů, farmářů, pekařů, uzenářů a dalších. Spotřebitelskou veřejnost správně orientuje na kvalitní zboží za férovou cenu pocházející z kraje.

 

Portál Vylep info

VYLEP INFO je internetový systém na podporu podnikání a živností na Děčínsku a Šluknovsku. Provozuje katalog firem, speciálizovaný e-magazin, přehled akčních nabídek a řadu dalších podpůrných služeb. Organizuje též podnikatelské kavárny v Děčíně, Varnsdorfu a ve Šluknově. Podporuje místní kulturu provozováním bezplatné výlepové služby pro pořadatele akcí.

 

FARMÁŘSKÉ TRHY ve Varnsdorfu byly jednou z prvních aktivit, které začaly nabízet výpěstky a produkty místních zemědělců a živnostníků. Jsou inspirací pro činnost družstva Mandava a solidní alternativou pro spotřebitelskou veřejnost. Jejich organizátor Petr Heinrich se stal prvním předsedou našeho svépomocného družstva.

 

EKOKRÁMEK - ZELENINOVÉ BEDÝNKY provozuje pan Petr Kacálek. Rozváží v našem regionu kvalitní zeleninu místního původu výhradně od českých farmářů. Propaguje principy férové ceny a svým osobním přístupem pomáhá spotřebitelům hledat zdroje zdravých potravin (nejen zeleniny). 

 

VARNSDORFSKÝ POTRAVINOVÝ SPOLEK EKOLOKO - byl jedním z prvních lokálně ekonomických projektů ve Varnsdorfu. Jedná se o neformální spolek zaměřený na směnu produktů drobných pěstitelů a výrobců, často bez asistence peněz. Zatím jde o sezónní aktivitu, jejímž garantem je Michael Šatník.

 

Lokální ekonomika

LOKÁLNÍ EKONOMIKA je společný projekt MAS Šluknovsko, portálu Vylep info a varnsdorfských Farmářských trhů. Jeho cílem je propagace lokálně ekonomických principů vedoucích k oživení hospodářské situace na Děčínsku a Šluknovsku. Hlavními aktivitami jsou každoroční Festival lokální ekonomiky a provozování informačního portálu www.lokalni-ekonomika.cz.

 

Lokální měna TNE

LOKÁLNÍ MĚNA TNE (Tvrdší Než Euro) je experimentální doplňková měna pro Varnsdorfský region. Poprvé byla zavedena v září 2013 na prvním Festivalu lokální ekonomiky a nyní její správce (Centrum regionální synergie při MAS Šluknovsko) pracuje na vybudování obchodní TNE sítě. K tomu má napomoci i manuál, který bude během února 2014 k dispozici v tištěné i internetové podobě.

 

Starokatolická farní obec Varnsdorf

STAROKATOLICKÁ OBEC VARNSDORF pečuje o obnovu morálních hodnot a tradičních principů lidské slušnosti. Jedná se o etické zásady, které by měly být blízké i každému členovi družstva Mandava. Je zcela zřejmé, že pro posílení místní synergie a regionálního bohatství je nutné klást zvýšený důraz na vzájemnou pomoc, toleranci a rozvoj pozitivních trendů ve společnosti.