Družstvo MANDAVA

PRVNÍ SVÉPOMOCNÉ DRUŽSTVO VE VARNSDORFU

Dnes je středa 29. ledna 2020


AKTUÁLNÍ DRUŽSTEVNÍ INFORMACE

POZVÁNKA - VZPOMÍNKOVÝ POCHOD ZA KARLA HOFMANA

21. 2. 2015 OD 8.30 HODIN

 

 

 

POZVÁNKA - DRUŽSTEVNÍ JEŽÍŠKOVÁNÍ

20. 12. 2014 od 13 do 17 hodin u Peršinků

A jsou tady první družstevní vánoce, které chceme oslavit pěkně po družstevnicku, a to vánočními trhy ve Varnsdorfu s koledami, zpíváním, žehnáním, dobrotami a samozřejmě s prodejem regionálních produktů. Zveme vás na košt svařáčku a vřelé sousedské pokecání, třeba o tom, jak z našeho města vyhnat obtloustlého červeného dědka, který nám chce ukrást našeho Ježíška.

Varnsdorfské ježíškování

 

POZVÁNKA:
17. 9. 2014 - DRUŽSTEVNICKÝ VEČÍREK V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ VARNSDORF

Srdečně Vás zveme na první družstevnIcký večírek, který pořádá svépomocné družstvo Mandava ve středu 17. září v Městské knihovně Varnsdorf. Budeme debatovat o tom, co se nám za krátkou historii existence našeho družstva podařilo i nepodařilo, o lokální ekonomice, podmínkách pro místní podnikání, o stavu farmaření na Šluknovsku a dalších tématech. Vstup volný.

 

POZVÁNKA:
20. 9. 2014 - TRHY REGIONÁLNÍ PRODUKCE A ŘEMESEL

Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na mimořádnou akci, kterou pořádá svépomocné družstvo Mandava ve spolupráci s MAS Šluknovsko. V rámci festivalu lokální ekonomiky se v sobotu 20. září od 9.00 do 16.00 hodin uskuteční v prostorách Šluknovského zámku TRHY REGIONÁLNÍ PRODUKCE A ŘEMESEL. Zde si budete moci nakoupit řadu místních dobrot, potešit se dobrou místní muzikou a v případě zájmu si vyslechnout zajímavé přednášky na II. národní konferenci lokální ekonomiky. Tak neváhejte a prožijte suprový víkendový den ve Šluknově.

 

POZVÁNKA:
5. 7. 2014 - LOKÁLNÍ SNÍDANĚ S ČLENSKOU SCHŮZÍ - MEZINÁRODNÍ DEN DRUŽSTEVNICTVÍ

Dovoluji si Vám zaslat pozvánku na 2.členskou schůzi svépomocného družstva Mandava, která se bude konat v sobotu 5. července 2014 od 10.00 – 15.00 v klubovně na Střelnici ve Varnsdorfu. V programu máte uvedenu lokální snídani – naše představa je taková - donést z Vašich domovů to nejlepší k ochutnání na náš Mandavský stůl. Doneste si i své vlastní hrníčky na kávu nebo čaj :-) Dále je to jediná možnost, jak se během roku setkat jako členové družstva. Na snídani zveme i hosty a jde o to, abychom si mohli více podebatovat o činnosti v družstvu. Pozvěte na snídani své rodinné příslušníky, přátele, kamarády a známé.

PROGRAM členské schůze svépomocné družstvo Mandava

5. červenec 2014 – klubovna Střelnice Varnsdorf

10.00 - 12.00: lokální snídaně – hosté, rodinní příslušníci a kamarádi a náš vlastní Mandavský stůl s domácími specialitami

12.00 – 14.00: členská schůze - představení činnosti pracovních skupin, výběrové řízení na logo družstva,  různé.


Petr Heinrich - předseda představenstva

 

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE:
13. 6. 2014 - DRUŽSTVO MANDAVA VYHLAŠUJE SOUTĚŽ O LOGO

Svépomocné družstvo Mandava se sídlem ve Varnsdorfu vyhlašuje veřejnou grafickou soutěž o návrh grafické značky (loga) pro právnickou osobu Svépomocné družstvo Mandava. Grafická značka se stane vizuálním identifikátorem aktivit, služeb a produktů družstva. Bude používána k propagaci družstva při různých mediálních výstupech, na tištěných materiálech, tiskopisech, reklamních panelech, mobilních prostředcích, reklamních předmětech, atd.
Zadání:
Glafická značka svépomocného družstva Mandava by měla splňovat tato kritéria:
1) Musí charakterizovat poslání a cíle organizace (wiz www.druzstvo-mandava.cz)
2) Musí být použitelná jako univerzální obchodní značka s dobrým propagačním účinkem
3) Měla by vyjadřovat pozitivní náboj - oslovení všech spekter spotřebitelské veřejnosti
4) Měla by být vzorem pro ostatní firemní grafiku (barvy, písmo, prvky...)
hodnocení:
1) celková koncepce vizuální identity (logo stanoví grafický styl družstva)
2) původnost soutěžního díla (loho musí být dílem navrhovatele)
3) jedinečnost a nezaměnitelnost návrhu loga (logo nesmí být zaměnitelné s jinou značkou)
4) jednoduchost a srozumitelnost (logo musí být čitelné v černobílém provedení i při miniaturním užití)
5) kvalita zpracování (grafická úroveň musí být na odpovídající úrovni)
6) návrh cenové nabídky za zpracování návrhu ze strany zhotovitele
Návrhy zasílejte na
- e-mail: info@pobytysmysi.cz
- nebo doporučeně na poštovní adresu Petr Heinrich, Lidická 1062, 407 47 Varnsdorf
s uvedením svého jména a svých kontaktů nejpozději do pondělí 30. června 2014
Vítězný návrh vyhodnotí porota složená z představenstva a členů svépomocného družstva Mandava na nejbližší schůzce představenstva družstva.

 

PŘEČTĚTE SI:
30. 5. 2014 - ROZHOVOR S PŘEDSEDOU MANDAVY

Předseda představenstva družstva Mandava poskytl před nedávnem rozhovor pro Ezin Vylep info. Celý článek si můžete přečíst zde.

 

POZVÁNKA:
27. 6. 2014 - DRUŽSTVO MANDAVA POŘÁDÁ DOBROTOVY TRHY

Další hmatatelnou aktivitou svépomocného družstva Mandava, kterou jistě přivítá i spotřebitelská veřejnost, jsou pravidelné DOBROTOVVY TRHY ve Varnsdorfu. Konají se každý druhý pátek od 12 do 17 hodin v areálu společenského domu Střelnice ve Varnsdorfu. Nakoupit je možno potraviny od českých farmářů a různé produkty od regionálních výrobců. Jak název napovídá, trhy budou zaměřeny především na kvalitní potravinářský sortiment. Rádi bychom během letošní sezóny vytříbili pestrost nabídky i kvalitu zboží tak, abychom mohli 11. října prezentovat nejlepší produkty a jejich výrobce na prvních Slavnostech dobrot. Další informace o Dobrotovo trzích získáte na webu lokální ekonomiky.

 

VZPOMÍNÁME:
2. 3. 2014 - ZÁDUŠNÍ MŠE PRO KARLA HOFMANA

Pěkný den, přátelé, jak asi víte, Karel Hofman již není mezi námi. Není pochyb o tom, že patřil mezi nejaktivnější osobnosti veřejného života v našem městě, který se pozitivním příkladem snažil zlepšovat a kultivovat náš svět. Známe ho jako aktivního sportovce, dobrého fotografa, neúnavného dříče, který nikdy neváhal přiložit pomocnou ruku k dílu a také jako jednoho z příkladných členů svépomocného družstva Mandava. Rozhodně patřil mezi lidi, kteří si zaslouží, abychom je měli v hluboké úctě, přestože řízením osudu museli opustit náš svět.
Zveme proto členy našeho družstva, jakožto i všechny přátele a známé, na zádušní mši, která se uskuteční v neděli 2. března 2014 od 10.00 hodin ve starokatolické konkatedrále ve Varnsdorfu. Tuto bude sloužit Roland Piotr Solloch.  Pokud se rozhodnete přijít, přineste prosím svíci, kterou můžete Karlovi zapálit před oltářem.

 Představenstvo svépomocného družstva Mandava

Mše pro Karla Hofmana

 

INFO:
1. 2. 2014 - ŘÍZENÁ DISKUSE O SMĚŘOVÁNÍ DRUŽSTVA MANDAVA

se uskutečnila v sobota 1. února v klubovně klubu Střelnice ve Varnsdorfu - přítomno bylo 16 členů a 3 kandidáti na členství - facilitátorka diskuse Dr. Jitka Doubnerová. Výsledkem je seznam téměř  30 činností o kterých jsou jednotliví členové přesvědčeni, že to je to pravé ořechové pro družstvo. Z následného hlasování vzešlo těchto pět priorit:

1. síť partnerských prodejních míst - obchody, prodejní koutky, regály, stojany.
2. pojízdná prodejna - rozvozový vůz - vlastní.
3. nabídka regionálních, český a zdravých výrobků a potravin.
4. vybudování sušárny ovoce, zeleniny, bylinek, vinné révy, hub a vybudování moštárny.
5. podpora klubu Střelnice.

Představenstvo a pracovní skupiny nyní zpracují proveditelnost a marketingové strategie těchto priorit. Absolutní TOP se nyní jeví obnova lokální prodejní sítě v celém Šluknovské výběžku. Další nápady, které vzešly z diskuse budou čekat v projektovém zásobníku. Stále ještě trvá možnost další nápady sdělit prostřednictvím družstevní drbárny na tomto webu :). Petr Heinrich

22. 1. 2014 - DRUŽSTVO JE ZAREGISTROVÁNO!!!

Vážení družstevníci a přátelé, naše družstvo bylo u Krajského soudu zapsáno jako obchodní firma Mandava svépomocné družstvo. Tímto dnem začínáme fungovat oficiálně! Chtěl bych poděkovat všem, co se na procesu vzniku podíleli a také notáři p. Mgr. Holíkovi za jeho přístup. Nebylo to vůbec jednoduché, ale povedlo se. Jak říká klasik: "Lehko na cvičišti, těžko na bojišti." Boj o dokončení naší družstevní vize teprve začíná, jsme na startovní čáře. Zápis družstva byl pokyn stratéra k zahájení těžkého maratonu, ale my to zvládneme.

Ještě jednou všem moc děkuji. Petr Heinrich, předseda představenstva.

24. 1. 2014 - 18.00 hodin - DRUHÁ PODNIKATELSKÁ KAVÁRNA VE ŠLUKNOVĚ

Hlavním tématem druhé podnikatelské kavárny ve Šluknově bude debata na téma rozvoj cestovního ruchu ve Šluknovském výběžku a příprava na sezónu 2014. Turistický byznys je jedna z mála hospodářských oblastí, která může v našem regionu alespoň částečně kompenzovat devastaci průmyslové tradice, ke které u nás bohužel došlo. Pokud vás toto téma zajímá, rádi Vás uvidíme v kavárně hotelu Erlec (hned pod náměstím). Vstup volný. Organizují: Vylep.info + MAS Šluknovsko + Joe Erlec.

OZNÁMENÍ:
FESTIVAL LOKÁNÍ EKONOMIKY BUDE OPĚT V ZÁŘÍ

a href="http://mas-sluknovsko.cz" target="_blank">MAS Šluknovsko ve spolupráci s místními partnery v 20. a 21. září letošního roku opět uspořádá Festival lokální ekonomiky, jehož první ročník proběhl loni ve Varnsdorfu. Právě tato akce podpořila zrod svépomockého družstva Mandava. V letošním roce se bude pravděpodobně konat v areálu šluknovského zámku a naše družstvo bude požádáno o partnerství při pořádání trhu regionálních produktů a řemesel. Právě při této příležitosti se nabízí členům družstva Mandava zajímavá možnost propagovat své výrobky či služby. Podrobnosti budou publikovány na webu www.lokalni-ekonomika.cz.

UPOZORNĚNÍ:
EKOLOKO V ZIMNÍM OBDOBÍ NEFUNGUJE

Varnsdorfský potravinový spolek EKOLOKO přerušil svou činnost, protože po novém roce citelně ubylo pěstitelských produktů. Spolek EKOLOKO úspěšně prošel zkušebním provozem na podzim loňského roku, kdy se lidé se svými produkty scházeli každý čtvrtek v SD Střelnice, a potvrdil zájem veřejnosti o vzájemnou směnu svých výpěstků a produktů bez asistence peněz. Informace o jeho činnosti poskytne Michael Šatník, který je rovněž členem družstva Mandava, na čísle: 603 529 825.

17. 1. 2014 - PŘEDSTAVENSTVO VYRAZILO NA ZKUŠENOU DO KONZUMU

O víkendu 17. - 18. ledna navštívila delegace družstva Mandava svého významného partnera z Ústeckoorlicka, kterým je obchodní družstvo Konzum. Jeho ředitel ing. Miloslav Hlavsa nám metodicky pomohl při zakládání družstva Mandava a účastnil se i ustavující členské schůze. Protože družstvo konzum s více než stoletou tradicí je naším vzorem, vyrazili jsme na zkušenou, abychom načerpali zkušenosti, které bychom mohli využít u nás na Varnsdorfsku. Více o družstvu konzum.

15. 1. 2014 - LOKÁLNÍ MĚNA TNE BUDE MÍT MANUÁL

Místní komplementární měna TNE (Tvrdší než euro), která na Varnsdorfsku začla fungovat v experimentálním provozu od září loňského roku bude mít svůj manuál. V něm jsou rozpracovány podrobné informace pro všechny zájemce, kteří by se chtěli zařadit do systému. Manuál vydává správce TNE, kterým je Centrum regionální synergie při MAS Šluknovsko. Bude k dispozici v tištěné i elektronické podobě.